Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Здоров'я

Доктор Комаровський пояснив, чи справді безлактозне молоко краще за звичайне

Лікар пояснив, що безлактозне молоко – продукт для специфічних ситуацій. Його зазвичай збагачують вітамінами та мікроелементами, але для тих людей, які можуть пити звичайне молоко, безлактозний продукт не має жодних переваг.

Олександра Красновська Олександра Красновська
13:27, 9 листопада 2021

Багато людей впевнені, що звичайне молоко у дорослому віці може лише нашкодити. Деякі експерти навіть попереджають: «У будь-якому разі обирайте тільки безлактозне молоко». Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» розвіяв міфи та пояснив, чому наш вибір іноді неправильний.

Уранці, коли на вулиці прохолодно, без кави з молоком не обійтися. Люди поспішають на роботу і дорогою купують латте, капучино або американо з молоком, і дуже часто бариста чує: «Додайте молоко без лактози». Це вже стало «трендом» – пити безлактозне молоко. Нехай навіть воно дорожче.

Кандидат медичних наук Євген Комаровський пояснив, що є кілька видів цукру. Наприклад, глюкоза, фруктоза, галактоза. А от лактоза – це головний цукор, який міститься в будь-якому молоці ссавців та людини.

«Усі варіанти молока солодкуваті на смак через вуглевод, який називається «лактоза», – пояснив доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною». – Коли лактоза потрапляє в організм людини, вона розщеплюється особливим ферментом під назвою «лактаза».

За словами лікаря-педіатра вищої категорії, лактаза – це найактивніший фермент в організмі новонароджених, тому що в цей період життя вуглевод «лактоза» є основним джерелом енергії для малюків. Але з віком в організмі людини виробляється менше ферменту. Це природно, тому що на зміну молоку приходять інші види харчування. Причому є багато дітей, які вже у віці 10-15 років не можуть пити звичайне молоко, тому що у них немає ферменту, який розщепляє лактозу. Саме для таких людей виробляються безлактозні засоби.

«Бувають ситуації, коли дитина перенесла якусь гостру кишкову інфекцію, і після цього у неї зменшується кількість фермента «лактази», – навів приклад Євген Комаровський. – Тому в період одужання бажано давати дитині безлактозне молоко».

Кандидат медичних наук пояснив, що молоко без лактози – це продукт для специфічних ситуацій. Його зазвичай збагачують вітамінами та мікроелементами, але для тих людей, які можуть пити звичайне молоко, безлактозний продукт не має жодних переваг.

«Безлактозне молоко коштує дорожче, тому батьки вважають, що треба купувати для своєї дитини саме цей продукт. Хоча в ньому немає головного корисного вуглеводу, який міститься в звичайному молоці, – сказав доктор Комаровський в інтерв'ю для каналу «Україна». – Тому робіть правильні висновки: якщо у вас немає непереносимості лактози – пийте звичайне молоко».

Всі питання щодо здоров'я дітей та дорослих телеглядачі можуть поставити на сторінці програми «Ранок з Україною» @ranok_ua в Instagram.

Дивіться рубрику «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» у програмі «Ранок з Україною».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь