Онлайн
Здоров'я

Доктор Комаровський пояснив, чи потрібно видаляти аденоїди

Коли у дитини збільшуються аденоїди, батьки тут же б'ють на сполох. У хід йдуть різні варіанти лікування. Лікар дав поради, як правильно вчинити.

Олександра Красновська Олександра Красновська
13:04, 11 жовтня 2021

Восени батьки часто задають лікарю-педіатру таке питання: «Якщо у дитини збільшилися аденоїди, їх потрібно лікувати чи видаляти?» Кандидат медичних наук відповів у рубриці «Запитай у Комаровського» у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна», що необхідно зробити.

Коли у дитини збільшуються аденоїди, батьки відразу б'ють на сполох. Вони готові робити що завгодно.

«Способи лікування аденоїдів у вигляді таблеток і прогріванняце реалізація нашого ментального принципу «треба щось робити», – сказав Євген Комаровський в програмі «Ранок з Україною». – Насправді ніяких консервативних методів лікування аденоїдів не існує. Аденоїди можна або видалити, або дати їм спокій».

За словами лікаря-педіатра вищої категорії, є певні фактори навколишнього середовища, які принципово впливають на зростання аденоїдної тканини. Сухе та тепле повітря, малорухливий спосіб життя, надлишкова маса тіла, зловживання солодким.

«Вважається, що аденоїди активно ростуть в період до 6-8-річного віку. Після чого вони починають зменшуватися, – пояснив ведучий рубрики «Запитай у Комаровського». – До підліткового віку вони практично зникають. Якщо дитина може дихати носом і добре спить, тоді на аденоїди можна не звертати уваги».

Але що потрібно неодмінно зробити, щоб уповільнити зростання аденоїдної тканини й дочекатися рятівного віку – 6-8 років? Батькам необхідно дотримуватись умов, де спить їхня дитина: чиста та прохолодна спальня, тепла піжама, температура не вище 20°C, вологість повітря 40-60%. А також важливі спорт і профілактика ГРВІ, не зловживати солодким.

Всі питання щодо здоров'я дітей та дорослих телеглядачі можуть поставити на сторінці програми «Ранок з Україною» @ranok_ua в Instagram.

Дивіться рубрику «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» у програмі «Ранок з Україною».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь