Онлайн
Здоров'я

Доктор Комаровський пояснив, чи потрібен постільний режим при ГРВІ

Якщо згадати дитинство, ми зазвичай залишалися вдома і лежали в ліжку, коли в нас починалася застуда. Час іде, а традиції залишаються. Але чи вірні вони?

Олександра Красновська Олександра Красновська
12:22, 24 листопада 2021

Можна ходити на роботу при ГРВІ чи обов'язково лежати вдома у ліжку? Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» натякнув на те, що ми часто використовуємо застарілі правила при лікуванні.

Якщо згадати дитинство, то ми зазвичай залишалися вдома і лежали в ліжку, коли починалася застуда. Батьки змушували нас багато пити, давали пігулки, кутали в ковдру. Час іде, а традиції залишаються. Але чи правильні вони?

Кандидат медичних наук Євген Комаровський неодноразово повторює, що при ГРВІ потрібні теплий одяг, чисте та прохолодне повітря. При цьому не треба змушувати себе їсти та багато пити. І жодного постільного режиму. Але якщо вам дуже погано, прийміть парацетамол або ібупрофен.

«При ГРВІ, а також при будь-яких хворобах дихальних шляхів, якщо ви перебуваєте в горизонтальному положенні, це дуже сильно впливає на обсяг дихальних рухів, – пояснив доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною». – Тобто легені в горизонтальному положенні розправляються набагато менше, тому дихати важче».

За словами лікаря-педіатра вищої категорії, коли людина постійно змінює положення тіла і дихає на повні груди, а не лежить, вона набагато швидше одужує.

«Коли немає постільного режиму, тоді ймовірність ускладнень, пов'язаних із недостатньою вентиляцією легень, набагато менша», – пояснив Євген Комаровський в інтерв’ю каналу «Україна» .

До того ж стандартна рекомендація більшості протоколів у цивілізованих країнах – постільний режим потрібен лише тоді, коли немає жодних можливостей його не дотримуватись.

«Є буквально одна хвороба, яка потрібує постільного режиму – це дифтерія, – навів приклад доктор Комаровський. – Тоді дійсно активні рухи впливають на ритм серця».

Тому якщо у вас ГРВІ, постільний режим не потрібен, але на роботу ходити не можна, щоб не заразити інших людей.

Всі питання щодо здоров'я дітей та дорослих телеглядачі можуть поставити на сторінці програми «Ранок з Україною» @ranok_ua в Instagram.

Дивіться рубрику «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» у програмі «Ранок з Україною».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь