Онлайн
Здоров'я

Доктор Комаровський пояснив, чи можна заразитися covid-19 після щеплення

Доктор пояснив, які вакцини використовуються проти коронавірусу і як вони впливають на людей.

Олександра Красновська Олександра Красновська
11:08, 17 вересня 2021

У деяких людей після вакцинації з'являються гострі симптоми, які нагадують захворювання на коронавірус. У такому разі чи може вакцинована людина заразити оточуючих? Ведучий рубрики «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» пояснив, які вакцини використовуються проти коронавірусу й як вони діють на людей.

Нерідко люди скаржаться на те, що перші 1-2 дні після вакцинації у них з'являються гострі симптоми. Наприклад, підвищення температури, катаральні явища. Тобто таке відчуття, що вакцина не допомогла, а посилила слабкий стан організму. Тому ніби краще перебувати подалі від такої людини. Однак Євген Комаровський розвінчав цей міф.

«При появі гострих симптомів безпосередньо після вакцинації можна заразитися тільки тоді, коли для вакцинації використовується живий збудник», – пояснив доктор Комаровський.

Наприклад, за словами лікаря-педіатра вищої категорії, після отримання оральної вакцини проти поліомієліту людина певний час виділяє живий вірус в навколишнє середовище.

«На сьогодні всі вакцини від коронавірусної інфекції не мають ніякого відношення до живого коронавірусу, – запевнив кандидат медичних наук Євген Комаровський. – У всіх вакцинах використовується або інактивований вірус, тобто вірус, позбавлений своєї заразності. Або – фрагмент вірусу. Конкретно – це білок, який є джерелом утворення антитіл».

Всі питання щодо здоров'я дітей та дорослих телеглядачі можуть поставити на сторінці програми «Ранок з Україною» @ranok_ua в Instagram.

Дивіться рубрику «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» у програмі «Ранок з Україною».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь