Онлайн
Здоров'я

Доктор Комаровський пояснив, чи можна вживати алкоголь на морозі

Багато людей упевнені, що саме алкоголь допомагає зігрітися на морозі. Проте вживання міцних напоїв призводить до розширення судин, при цьому покращується кровообіг, але через деякий час нам раптом стає ще холодніше.

Олександра Красновська Олександра Красновська
14:00, 24 грудня 2021

На носі свята, на площі вже стоїть ялинка, багато хто планує активний відпочинок на вихідних. Як зігрітися взимку? Випити келих глінтвейну чи щось міцніше? Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» пояснив, коли можна дозволити собі в помірній кількості міцні напої.

Багато людей упевнені, що саме алкоголь допомагає зігрітися на морозі. І справді, вип'єш 1-2 келихи червоного вина або щось міцніше, і вже жарко! Адже вживання таких напоїв викликає розширення судин шкіри, при цьому покращується кровообіг, але згодом нам раптом стає… ще холодніше.

«Все елементарно: чим інтенсивніший кровообіг у шкірі, тим швидше ми втрачаємо тепло», – пояснив доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною».

За словами кандидата медичних наук, коли людина прийняла алкоголь, судини розширилися, і це суб'єктивно супроводжується відчуттям тепла.

«Вам ніби стало тепліше, але через те, що кровообіг у шкірі активізувався, втрати тепла багаторазово зросли, – сказав Євген Комаровський в інтерв'ю для каналу «Україна». – Тому вживати алкоголь можна тоді, коли ви з морозу повернулися в тепло».

Тобто відомий лікар погодився, що можна випити помірну кількість алкоголю, але тільки тоді, коли ви вже вдома.

А чому тоді жителі Європи під час новорічних свят на вулиці п'ють глінтвейн? За словами доктора Комаровського, не слід забувати, що клімат у багатьох європейських країнах не такий суворий, як у нас. До того ж європейці роблять дуже розумно: вип'ють глінтвейн й одразу йдуть в якийсь бар або в інше затишне місце посидіти в теплі.

Всі питання щодо здоров'я дітей та дорослих телеглядачі можуть поставити на сторінці програми «Ранок з Україною» @ranok_ua в Instagram.

Дивіться рубрику «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» у програмі «Ранок з Україною».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь