Онлайн
Здоров'я

Доктор Комаровський пояснив, чи можна прищеплюватися при застуді чи бронхіті

Доктор Комаровський розповів, що відбувається з нашою імунною системою, коли потрібно робити вакцину, а ми хворіємо.

Олександра Красновська Олександра Красновська
12:45, 19 листопада 2021

«Я зараз хворію, тому не можу вакцинуватись», – говорять ті люди, які бояться, що їхній стан може після щеплення тільки погіршитися. Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» розповів, що відбувається з нашою імунною системою, коли водночас ми і хворіємо, і робимо вакцину.

«Про яку вакцину йдеться, якщо в мене застуда? Спочатку одужаю, потім подумаю: робити щеплення чи ні», – таку фразу можна дуже часто почути останнім часом. Через холоди збільшилася кількість захворювань. Застуда, грип, бронхіт... Люди хворіють і не готові в такому стані робити щеплення. У багатьох з'являється страх: «А раптом мені стане ще гірше?»

«Насправді, нічого страшного в тому, що ви застуджені, немає. Не треба недооцінювати нашу імунну систему, – сказав Євген Комаровський у програмі «Ранок з Україною». – Ви вважаєте, що наша імунна система може лише по черзі боротися з інфекціями? Якщо людина не хоче щепитися, то вона знайде безліч причин цього не робити».

Кандидат медичних наук пояснив, що ми щодня зустрічаємося з мільярдами вірусів та бактерій. І наша імунна система одночасно навчається їх і розпізнавати, і долати.

За словами Євгена Комаровського, якщо вам настільки погано, що ви не можете відірвати голову від подушки, то в такому стані, звісно, не треба робити щеплення. Але коли ви хворієте і при цьому можете дійти до кабінету лікаря, тоді обов’язково вакцинуйтеся.

«Наявність у вас застуди чи бронхіту не є протипоказанням до вакцинації, – сказав Євген Комаровський в інтерв'ю каналу «Україна». – Якщо ви ходите, а не лежите в ліжку, значить, ваша імунна система здатна впоратися з інфекціями. І тому щеплення можна і треба робити».

Всі питання щодо здоров'я дітей та дорослих телеглядачі можуть поставити на сторінці програми «Ранок з Україною» @ranok_ua в Instagram.

Дивіться рубрику «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» у програмі «Ранок з Україною».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь