Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Здоров'я

Доктор Комаровський пояснив, чи допоможуть добавки з йодом у разі ядерного удару

Ворог загрожує застосувати ядерну зброю проти України, тож ще на початку війни Євген Комаровський розповів, як уберегти щитовидну залозу від ураження радіоактивним йодом.

Олександра Красновська Олександра Красновська
16:30, 10 травня 2022

Які препарати повинні бути під рукою при загрозі аварії на АЕС або використанні ворогом ядерної зброї? Експерт програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна, яка зараз виходить у YouTube,  доктор Комаровський розповів, на що саме необхідно звернути увагу.

Ворог загрожує застосувати ядерну зброю проти України, і тому ще на початку війни Євген Комаровський пояснив, як уберегти щитовидну залозу від ураження радіоактивним йодом.

«Якщо є загроза радіоактивного зараження – потрібно прийняти внутрішньо звичайний йод. Тоді щитовидна залоза буде «зайнята» ним, і ми зможемо її вберегти, – сказав доктор Комаровський.Це треба зробити тоді, коли є реальна загроза. Наприклад, за 30 хвилин до її виникнення або в перші хвилини (години) після того, як оголосили тривогу».

Доза 1 таблетки йодиду калію = 250 мг. Дорослим та дітям старше 2-х років потрібно прийняти 125 мг. Тобто ½ таблетки. Дітям віком до 2 років – 40 мг = 1/6 таблетки.

Ця інструкція дуже проста, але лікарю-педіатру вищої категорії практично щодня надсилають 2-3 фотографії упаковок препаратів, у яких є йод, і запитують: «Чи годиться цей засіб? А ось цей?»

«Існує безліч біодобавок, до складу яких входить калію йодид. Але ці препарати створені для запобігання йододефіциту, – пояснив Євген Комаровський. – Кількість калію йодиду в них дозується в мікрограмах. А нам треба 125 міліграм. 1 міліграм – це 1000 мікрограмів».

Тобто жодними таблетками для профілактики йододефіциту у вигляді біодобавок неможливо допомогти собі в разі виникнення ядерної катастрофи. Лікар-педіатр вищої категорії пояснив, що ви просто не зможете з'їсти таку кількість таблеток.

Для профілактики ураження щитовидної залози під час вибуху слід прийняти зазначену вище дозу калію йодиду, а не біодобавки з додаванням йоду.

Нагадаємо, що канал «Україна» продовжує транслювати загальнонаціональний марафон «Єдині новини» і брати участь у його виробництві. Улюблені програми та серіали каналу «Україна» наразі виходять в ефірі телеканалу «Індиго TV».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь