Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Здоров'я

Доктор Комаровський назвав 5 ознак мігрені та варіанти її лікування

Лікар назвав 5 основних ознак мігрені.

Олександра Красновська Олександра Красновська
13:07, 14 лютого 2022

Якщо ви страждаєте від головного болю, як зрозуміти, що це саме мігрень? Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» розповів, які симптоми вказують саме на цей діагноз, а також пояснив, чому в такому стані не допомагають ліки в таблетках.

Мігрень – це особливий варіант головного болю, який має певні діагностичні критерії. За словами Євгена Комаровського, під час спілкування з пацієнтом лікар ставить такий діагноз, коли є 5 особливих ознак мігрені.

1. Головний біль епізодично повторюється.

2. Він має нападоподібний характер. Причому тривалість нападу може бути від 4 до 72 години.

3. Біль інтенсивний, здебільшого односторонній і різко посилюватиметься при фізичному навантаженні.

4. Біль може супроводжуватися підвищеною чутливістю до зовнішніх подразників. Наприклад, це може бути якийсь запах, яскраве світло або гучний голос. На тлі болю можуть з'явитися нудота й блювання.

5. Первинний головний біль, тобто він основний та єдиний симптом. При виникненні мігрені немає жодного зовнішнього фактора.

«Для підтвердження діагнозу «мігрень» не треба робити КТ, рентген шийного відділу хребта, а також не потрібні аналізи. Цей діагноз ставиться в кабінеті лікаря при спілкуванні з пацієнтом», – пояснив доктор Комаровський в інтерв'ю для каналу «Україна».

За словами кандидата медичних наук, є кілька варіантів лікування. Починається воно з нестероїдних протизапальних препаратів. Наприклад, це може бути ібупрофен. Але лікар має розповісти, як його приймати.

«Коли ви відчуваєте інтенсивний головний біль, дуже часто виникає спазм судин. Тому ібупрофен в пігулках лежить у шлунку й не всмоктується, – пояснив Євген Комаровський у програмі «Ранок з Україною». – Цей препарат потрібно використовувати в рідкій лікарській формі».

До того ж є величезний вибір антимігренозних препаратів, які справді можуть полегшити життя.

Всі питання щодо здоров'я дітей та дорослих телеглядачі можуть поставити на сторінці програми «Ранок з Україною» @ranok_ua в Instagram.

Дивіться рубрику «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» у програмі «Ранок з Україною».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь