Онлайн

"ДНК-портрет нації": "Гени аріїв носять в собі більше 50% українців"

В рамках проекту "ДНК-портрет нації" телеканал "Україна" залучив до співпраці вченого-генетика зі світовим ім'ям - Пітера Форстера з Великобританії.

12:16, 9 листопада 2012
Українці - хто ми і звідки? На це питання відповів унікальнийтелевізійний проект власного виробництва каналу "Україна" -"ДНК-портрет нації".

Творча група проекту провела масштабне генетичне дослідження звикористанням новітніх технологій і з залученням кращих світовихекспертів. З ініціативи телеканалу "Україна" вчені-генетики взялизразки ДНК у жителів по всій Україні - від Луганська до Ужгорода, відЯлти до Чернігова. У генетичному дослідженні взяли участь, як звичайнілюди з різних куточків України, так і багато відомих українців: ОлегСкрипка, Остап Ступка, Руслана Писанка, Василь Вірастюк, АльонаВінницька, Олександр Пономарьов та інші.

В рамках проекту "ДНК-портрет нації" телеканал "Україна" залучив доспівпраці вченого-генетика зі світовим ім'ям - Пітера Форстера зВеликобританії. В даний час він веде наукову діяльність в Кембріджськийуніверситет і очолює лабораторію в Німеччині, рівень відповідальностіякої настільки високий, що навіть місце розташування її засекречено.Основний профіль роботи цієї лабораторії - криміналістичніДНК-експертизи. Ця лабораторія є супервайзером роботи інших центрів згенетичних досліджень у всій Європі - вчені цієї лабораторії визначаютьєвропейські стандарти ДНК-досліджень. Саме в Німеччину і буливідправлені зразки ДНК українців для подальшого вивчення.

За результатами дослідження ДНК-проб українців були виділені наступніпріоритетні напрямки розвитку української нації:

1. Кельтське походження. У кожному п'ятнадцятому українцювчені-генетики виявили хромосому, яка ріднить сучасне населення країниз ірландцями, англійцями і шотландцями. А це означає, що кожен шостийтестований був нащадком кельтів. Кельти були дуже могутньоїцивілізацією, яка змогла заселити половину континенту. Секрет їхуспішності і прогресу простий: за однією з версій наукових експертів,саме кельти першими навчилися обробляти залізо, а також достеменновстановлено, що саме цей народ відкрив бронзу раніше, ніж їхнієвропейські сусіди. Спадщина кельтської культури прямо вплинула наукраїнців, наприклад, знаменита зачіска "під макітру" була одним зрізновидів кельтських національних зачісок. Також довгі вуса, які заразвважаються типово козацькими - це спадок українцям від кельтів.Лінгвісти вважають, що слово "сало" ми теж успадкували від цьогоетносу: в кельтській мові цей продукт називався "saill". Вважається, щосаме з кельтської мови до нас прийшли такі слова як "кінь", "корова" і"смерека".

2. Скандинавське походження. У релевантній вибірці проекту "ДНК-портретнації" кожен шостий українець носить в собі Y-хромосому скандинавськихабо фінських народів. У даному випадку мова йде, насамперед, про тих,кого за часів Київської Русі називали "варягами". Вікінги прибували наукраїнські землі в якості військової еліти - як дружинники дляособистої гвардії князів. Їх було небагато, проте, закони історіїсвідчать, що навіть невелика жменька чужинців, що потрапила у вищіпрошарки держави назавжди залишала слід не тільки в звичаях і культурі,але також і слід в генетичному фонді цілого народу.

3. Трипільське походження. Як показали результати дослідження, ДНКкожного п'ятого українця містить в собі ту гаплогрупу, яку вченіхарактеризують, як трипільську. Загальновідомо, що трипільці булинеймовірно розвиненим народом для свого часу: наприклад, саме ці людиволодіють секретом виготовлення виробів з бронзи, а в якості одягу, навідміну від більшості сучасників, представники трипільського народуносили не шкури, а тканий одяг. Трипільці були хліборобами і першими наукраїнській землі ростили пшеницю і гречку.

Свій рід від перших хліборобів західної Європи ведуть ОлександрПономарьов та Богдан Бенюк.

4. Арійське походження. Їх хромосому в різних пропорціях носять майжевсі європейці, росіяни, представники індійський та іранських народів.Концентрація гаплогруппи, яку вчені ідентифікують, як успадковану відаріїв, виявлені більш ніж у половини досліджуваних українців. У часи,коли арії жили на території України, середньорічна температура впала накілька градусів. Похолодання диктувало правила життя по всій Європі:воно серйозно відбилося на розмірах людської популяції, яка проживалана цих територіях в той час. В результаті вижили тільки люди, яківолоділи геном "молочної толерантності" - тобто, здатністю пити іпереварювати молоко. Більшість дорослих людей не можуть вживати молоков їжу, наприклад, такими є африканці чи азіати. Але саме молоко не далолюдям померти від голоду під час похолодання і давало можливістьцивілізації аріїв продовжити своє існування. Саме від аріїв Запорізькікозаки успадкували манеру носити український оселедець. Одна з науковихгіпотез навіть свідчить, що арії, які володіли колесом, винайшли йогосаме на території України.

Носіями гена, який визначається, як арійський, виявилися майже всізірки-чоловіки, які взяли участь у проекті: Остап Ступка, АндрійХливнюк, Олег Скрипка, Василь Вірастюк, Олександр Шовковський і ОлегМихайлюта.

Однак як з'ясували вчені-генетики, є ще один древній етнос,представників якого на території сучасної України більше, ніж нащадківаріїв. Справа в тому, що всі наведені вище результати дослідженнястосуються тільки чоловіків, а головна фігура цієї історії, насправді,жінка. Представники прекрасної половини українського народу, якмінімум, в три рази старше, ніж чоловіки. Предки сучасних українокприйшли на ці землі за 20 000 років до появи трипільців. З точки зоругенетики, українки - успадкували гени окремого, ще більш древньогонароду. Тільки українські жінки є корінним населенням територіїУкраїни. Така особливість ДНК українських жінок пояснюється тим, щожінки не брали участь у війнах цивілізацій - вони просто вибиралипереможців. Серце жінки завжди обирало більш сильного і"перспективного" чоловіка - від цих чоловіків народжувалися діти, щопередавали батьківські гени у спадок.

Пітер Форстер, вчений-генетик, експерт проекту "ДНК-портрет нації":"Насправді, поняття "нація" - це те, що вигадали чоловіки. Жінка і такзнає: "Це моя дитина". Просто тому що вона його виносила і народила. Ачоловік ніколи не може бути впевнений на 100%. Він може опиратисятільки на зовнішню схожість дитини і себе".

Однак гени якого найдавнішого народу носять в собі представниціпрекрасної статі - до цих пір загадка. Можливо, колись генетики зможутьрозкрити і цю таємницю...

Нагадуємо, що повну версію проекту "ДНК-портрет нації" ви можетеподивитися на сторінці проекту на сайті каналу "Україна" або насторінці відеосервісу oll.tv.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь