Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Церковний календар

Дмитрівська поминальна субота: історія і традиції

Завтра Дмитрівська поминальна субота 2020: що потрібно робити і як правильно поминати родичів

Ольга Козачок Ольга Козачок
19:30, 6 листопада 2020
Поминальний день
Поминальний день

Завтра, 7 листопада, настане Дмитрівська поминальна субота в 2020 році. Це день, коли згадують померлих рідних і близьких. Яка історія і традиції Дмитрівської батьківської суботи і що потрібно робити в цей день, читайте в нашій статті.

Щороку 8 листопада православні відзначають Дмитрієв день, коли церква згадує великомученика Димитрія Солоунського.

Читай також
Вихідні і свята у листопаді 2020 в Україні

Вихідні і свята у листопаді 2020 в Україні

А ось у суботу напередодні цього свята проводиться поминальний день, який отримав назву Дмитрівської батьківської суботи. У 2020 році Дмитрівська поминальна субота випадає на 7 листопада.

Дмитрівська поминальна субота: історія

Дмитрівська субота – це день особливого поминання померлих батьків та інших близьких родичів у східнослов'янській народній традиції.

За церковними переказами, традиція поминати загиблих воїнів була встановлена ​​князем Дмитром Донським після кровопролитної переможної битви з татарами на Куликовому полі, що сталася у 1380 році. Після битви князь Дмитро разом із преподобним Сергієм Радонезьким здійснили поминання загиблих солдат. Відтоді Дмитрівська субота стала поминальною, хоча з часом і втратила первинне значення шанувати пам'ять виключно загиблих воїнів. Цей день став загальною батьківською поминальною суботою.

Дмитрівська поминальна субота: традиції дня

Як і в інші поминальні дні, перед Дмитрівською батьківською суботою наші предки наводили порядок вдома і на ділянці, парилися в лазні самі, а також залишали відро чистої води, віник і рушник для померлих предків.

У храмах в Дмитрівську поминальну суботу проводять спеціальні панахиди. Парафіяни ставлять свічки, моляться за упокій душ померлих, просячи Господа про прощення гріхів і дарування Царства Небесного. За традицією, віруючі приносять до храму і кладуть на спеціальний столик їжу і вино для літургії і поминання покійних. Це може бути хліб, цукор, борошно, крупи, соняшникова олія, овочі, фрукти, а також цукерки і печиво.

Також у Дмитрівську поминальну суботу сім'ї відвідують могили родичів на кладовищі, замовляють панахиди, приносять обіди і поминають душі померлих. Вважається, що в такі дні до сімейної поминальної трапези приєднуються всі померлі родичі.

На поминальний стіл традиційно готували кутю, млинці, яєчню, м'ясо, а також улюблені страви померлих родичів. Вважалося, що чим більше страв наготує господиня, тим краще. За обідом частину їжі відкладали як частування для покійних. Під час поминальної трапези згадували покійних батьків та інших родичів.

Що не можна робити в Дмитрівську поминальну суботу

  • в Дмитрівську суботу, як і в інші поминальні дні, заборонено поіменне церковне поминання за тих, хто покінчив життя самогубством;
  • в поминальний день не можна говорити нічого поганого про померлих, краще просто промовчати;
  • небажано поминати рідних різними алкогольними напоями, крім церковного вина;
  • в поминальну суботу не можна веселитися, святкувати, шуміти, сміятися, сваритися – краще провести день тихо і мирно.

Читайте, коли починається різдвяний піст 2020: точна дата і правила поведінки.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь