Онлайн
Здоров'я

Дієтологиня розповіла про користь вітаміну B і в яких продуктах він міститься

У програмі «Ранок з Україною» розповіли, які загрози несуть в собі великі дози вітамінів і як вберегти себе.

Олександра Красновська Олександра Красновська
13:51, 18 травня 2021

Пандемія, загроза нових штамів і страх захворіти – основні чинники, що спонукають українців закуповуватись вітамінами. І найчастіше це відбувається без рекомендацій лікаря. Наприклад, неконтрольоване приймання вітамінів групи B може збільшити ризик розвитку онкології, і це ще не все! У програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» Лілія Ребрик і Анатолій Анатоліч розповіли, які загрози несуть у собі великі дози вітамінів та як уберегти себе.

Вітаміни групи B — це та сама «кнопка», що робить людину енергійною та сповненою сил. Їхні завдання різноманітні, але всі зводяться до одного: допомагати організму мати користь і поживні речовини з їжі та транспортувати її до решти органів. Саме тому їх ще часто називають запорукою стрункого тіла та позитивного настрою. І кожен з вітамінів цієї групи є незамінний та має свої унікальні можливості. Основні вітаміни групи – це вітамін В1, В6, В12, В9, В3.

На жаль, жоден із перелічених вітамінів, окрім В12, наш організм запасати не може. Тому, щоб бути стрункими та веселими, треба вживати їх щодня. Та передозування ними несе таку ж загрозу для організму, як і їхня нестача.

«Вони можуть викликати різні прояви на шкірі, підвищену збудливість нервової системи, тремор рук, головний біль, нудоту, також реакція може супроводжуватись серцебиттям, скачками артеріального тиску, – розповідає дієтологиня Світлана Свічкар у програмі «Ранок з Україною». – Але найголовніше – вони протипоказані людям, які мали новоутворення, особливо злоякісні – прийом вітамінів групи B призводить до того, що це стимулює ріст онкологічних процесів в організмі».

Уникнути незворотних наслідків можна – стверджують лікарі. Головне перед прийомом вітамінів групи B проконсультуватись з лікарем та переключитись із таблеток на продукти! Адже існує одразу два супер продукти, надзвичайно багаті на вітаміни групи B.

Один із них – це печінка! І неважливо, куряча, бараняча чи яловича. У 100 грамах приготованої печінки міститься 200% добової норми вітаміну В2, 130% – вітаміну В7, 90% – вітаміну В3, 70% – вітаміну В5, 65% – вітаміну В9, 50% – вітаміну В6 та цілих 1200% – вітаміну В12. І передозування тут не буде, бо організм уміє виводити зайві вітаміни з продуктів, а от з пігулок – ні.

Інший продукт-рекордсмен – лосось. У його 100 грамах міститься: 50% добової норми вітаміну В3 та В12, 47% – вітаміну В6, а також 30% – вітаміну В2. Крім того, лосось багатий на жирні кислоти омега-3, білки та селен.

Але не варто забувати, що на засвоєння організмом вітамінів групи B впливають і решта продуктів, які ми споживаємо. Скажімо, молоко й кава нейтралізують вітаміни повністю. Так само, як і рафінований цукор чи нікотин. Саме тому курці та ласуни потребують вітамінів групи B найбільше.

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь