Онлайн
Психологія

Як вести себе з дошкільнятами: поради батькам від психолога

Нескінченні питання своїх дітей батьки мають сприймати позитивно й обов’язково давати на них фідбек.

19:00, 14 вересня 2020

Одна з перших “перехідних” криз дитини наступає у віці 6-7 років. За словами дитячого сімейного психолога Світлани Ройз, це складний період для дошкільнят, бо у них змінюється світобачення. Дитина переходить до глибшого усвідомлення своїх зв’язків із соціумом, починає розрізняти межі коректності, самоконтролю. У неї з’являється сором за щось, чого вона раніше не соромилася (наприклад, наготи). Можуть з’являтися чи посилюватися соціальні й вікові страхи.

Як поводитись з дошкільнятами
Фото: depositphotos

У дошкільнят уже пробиваються риси підлітків: вередливість, манірність, самовпевненість. У віці 6-7 років дитина починає ретельніше оцінювати свій стиль одягу, вимагати більше особистого простору. Така поведінка йде від природного бажання дитини самовиразитися у соціумі, що неодмінно супроводжує процес дорослішання.

Разом зі приходом нового усвідомлення світу і себе в ньому, у дитини природно виникає і потреба ставити велику кількість запитань. І в цей час батькам необхідно набратися терпіння й відповідати на них, пояснювати максимально все, що цікавить їхню дитину, вислуховувати її переживання, давати поради. Дитині важливо «виснажити» свій інтерес, наповнитися інформацією. Це дасть їй відчуття впевненості в майбутньому.

Нагадаємо, раніше МОН пояснило, в яких областях школярі не підуть до школи 1 вересня.

Читайте про те, як підготувати дитину до навчального року.

Дивіться у сюжеті, як будуть навчатися школярі на карантині:

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь