Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

День вишиванки: цікаві факти про народне вбрання українців

19:00, 16 травня 2018

У четвер, 17 травня, українці відзначають відносно молоде свято – День вишиванки.
В цей день прийнято вдягати вишиті сорочки або декоровані в народному стилі елементи одягу та йти в них на роботу, в школу, в університет, по своїх справах. Вулиці міст та сіл у цей день переповнені людьми у вбранні із найрізноманітнішими орнаментами та татехніками вишивки.

На відміну від свята, яке виникло відносно недавно, історія вишиванки сягає своїм корінням далеко у прадавні часи. Але незалежно від того, як мчить час та змінюється історія, вишиванки лишаються незмінним кодом нації.

В цей день ми підготували для вас цікаві факти про вишиванки, різноманіття яких можна буде спостерігати сьогодні на вулицях міст та сіл.

– За свідченням Геродота, вишивкою свій одяг оздоблювали ще скіфи. Знайдені на Черкащині срібні бляшки з фігурками чоловіків, датовані VІ ст., при дослідженні показали ідентичність з вишивкою українського народного костюма XVІІІ-XІX ст.

– За давніми повір’ями, вишиванки оберігали їх власників від зла. Тому сорочки оздоблювали візерунками на рукавах, комірах, подолі так, щоб малюнок торкався тіла. Для кожного ритуалу була особлива вишиванка. Дітям при народженні дарували вишиту сорочу, аби та оберігала їх від злих духів.

– Сорочка (особливо чоловіча) вважалась символом кохання та вірності.  Кожна дівчина повинна була вишити сорочку своєму майбутньому чоловікові. І не просто так, а для того, щоб знати — вірний він їй чи ні. Адже у давньому замовлянні говорилося: “Якою білою є сорочка на тілі, таким щоб і чоловік до жінки був”.

– В Україні є близько сотні “вишивальних технік”! Серед найвідоміших технічних прийомів вишивання – гладь, хрестик, низь, мереження, бігунець, плетіння.

– Орнамент вишивок ділиться на три основні групи: абстрактний, рослинний і тваринний. Цікаво, що рослинний орнамент тепер можна зустріти не тільки в вишиванках, а і в колекціях іменитих дизайнерів, натхнених культурою і традиційним костюмом українського народу.

Читайте також матеріал про історію заснування Дня вишиванки.

Долучайтесь до каналу "Україна" в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями: 
Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram – https://t.me/kanalukraina  

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь