Онлайн
Календар свят

День українського козацтва 2020: дата, історія і традиції

Дізнайтеся, коли відзначається День українського козацтва 2020 і яке значення має свято

Ольга Козачок Ольга Козачок
10:20, 10 жовтня 2020

День українського козацтва 14 жовтня 2019

фото: depositphotos

Наближається 14 жовтня – день, коли в Україні відзначається цілих три значущих свята: Покрова Пресвятої Богородиці, День захисника України, а також День українського козацтва.

Починаючи з XIII століття, українці часто піддавалися нашестю завойовників. У XVI-XVII століттях найважливішу роль e боротьбі з іноземними загарбниками зіграли особливі види військ – козацтво Запорізької Січі.

Козаки – це члени самоврядних військових, а згодом і територіальних громад, які називали себе вільними людьми з волі Божої, воїнами Христовими. Головною своєю метою козаки вважали захист українських земель від татарської «полювання на рабів», охорону торгових шляхів і кордонів держави.

Оскільки українські козаки здавна вважали Матір Божу своєю захисницею і покровителькою, то і своє свято вони приурочили до Покрови, 14 жовтня. Коли козаки хотіли обрати нових членів старшини, то збиралися саме в цей день.

 

Читай також
День захисника України: історія і традиції

День захисника України: історія і традиції

А в роки незалежності нашої країни ця дата була затверджена офіційно президентським Указом № 966/99 від 7 серпня 1999 року, з огляду на історичне значення і заслуги козацтва перед Вітчизною в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес створення і розвитку незалежної України. З 2015 року 14 жовтня є державним святом і неробочим днем.

Важко переоцінити роль козацтва в історії українського народу. І з початку його відродження в сучасній Україні президентом України були підписані Укази: «Про координаційну раду Українського козацтва», «Про національну програму розвитку Українського козацтва» та «Про день Українського козацтва».

Традиційно в День українського козацтва у всіх регіонах нашої держави проходили святкові заходи, тематичні фестивалі, патріотичні змагання, лекції, виставки, тематичні уроки про безсмертну славу запорозьких козаків.

Читайте, які вихідні та святкові дні у жовтні 2020 в Україні.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь