Онлайн
День святого Валентина 2019

День святого Валентина: історія найромантичнішого свята

Традиція дарувати подарунки своїй половинці міцніла з кожним роком.

Даша Харченко Даша Харченко
10:00, 14 лютого 2021

Сьогодні, 14 лютого, світ святкує День всіх закоханих. Дізнаймось легенду цього романтичного свята.

Офіційно День всіх закоханих відзначається вже понад 16 століть, але весь світ став святкувати його не відразу. Все почалося під час правління Клавдія ІІ, який правив приблизно в 269 році в Римській імперії. У той час йшла війна з варварами, в якій не вистачало солдатів. Імператор був впевнений, що причина в шлюбах, оскільки одружений військовий думає більше про сім'ю і про дітей ніж про славу імперії.

Hand with oil pastel draws the heart

День Святого Валентина

фото: pexels

І щоб зберегти в своїх солдатів військовий дух і непереможність, воєначальник видав указ, що забороняє солдатам одружуватися. Все ж закохуватися від цього вони менше не стали. На щастя, з'явився такий чоловік, який не боявся імператора і не дотримувався його закону. Це був священник Валентин з римського міста Терні.

Він був справжнім сміливцем і романтиком, адже не побоявся гніву імператора і почав вінчати молодят в тихих місцях, передавав листи закоханих, допомагав солдатам дарувати квіти коханим. Але, на жаль, про це дізнався імператор, який був лютість і не залишив його вчинки безкарними. Він засудив молодого священника за непокору законів і наказав його до смертної кари. У Валентина залишався один день, щоб попрощатися з коханою, яка була донькою тюремника.

Beautiful Wedding Bouquet

День Святого Валентина

фото: pexels

У листі він з нею ніжно попрощався і підписав його «Твій Валентин». Прочитала вона його після того, як Валентина стратили. Надалі Валентин був канонізований католицькою церквою як мученик, який постраждав за віру. А в 496 році римський Папа Геласиус заніс в календар 14 лютого, як день святого Валентина. Але в 1969 році святкування цього дня в католицькій церкві скасували, тому що вважали, що ця історія недостовірна і суперечлива. Так чи інакше, але саме після цієї історії люди вирішили писати і дарувати один одному валентинки. У західній Європі це свято стали відзначати лише в 13 столітті, а в США − з 1777 року.

Red Love Heart Ornament

День Святого Валентина

фото: pexels

Традиція дарувати подарунки своїй половинці міцніла з кожним роком, оскільки вона символізує любов і це багато що означає для закоханих пар. Вони вірять, що цей день зміцнить їх любов і зробить їх щасливішими. У різних країнах свої традиції. В Японії прийнято дарувати шоколад, як в знак солодкої любові. У романтичній Франції, зазвичай, дарують ювелірні вироби, а в Данії люди посилають один одному сушені білі квіти.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь