Онлайн
Культура та мистецтво

День народження Ліни Костенко: добірка найцікавіших творів письменниці

19 березня відома українка святкує 90-річний ювілей. Чудовий привід почитати щось з її творів.

12:59, 19 березня 2020

Цього четверга, 19 березня, день свого народження святкує відома українська поетеса Ліна Костенко. Їй виповнюється 90 років. За своє життя вона написала понад 300 поезії, 3 поеми і 3 романи у віршах. Її твори перекладено англійською, польською, білоруською, естонською, італійською, німецькою, словацькою та французькою мовами. Відбулися численні театральні постанови за мотивами її поем і поезій. Ліна Костенко нагороджена понад десятьма відзнаками, серед яких Почесна відзнака Президента України (1992) і Орден князя Ярослава Мудрого V ступеня (березень 2000).

Ми підготували для вас кілька найцікавіших творів письменниці, щоб вам було що почитати під час самоізоляції на карантині.

Pile of Books

Добірка найцікавіших творів Ліни Костенко

фото:pexels

«Записки українського самашедшого»

Перший і поки що єдиний прозовий роман Ліни Костенко, який став українським бестселером. Книга насичена ремінісценціями й прямими цитатами з Гоголя, а також з «Майстра і Маргарити» Булгакова.

Головний герой, 35-річний програміст, веде так звані «Записки», занотовуючи всі катастрофи, вбивства і скандали, про які дізнається з новин. Дія роману відбувається за часів Помаранчевої революції. Паралельно у «Записках» знаходять своє відображення проблематичні стосунки головного героя зі своєю дружиною. Загальний песимістичний, часом знущальний тон записок під кінець кардинально змінюється, коли герой переживає емоційно напружені події Помаранчевої революції.

«Сніг у Флоренції»

Невелика драматична поема. У центрі сюжету – історія життя і смерті забутого флорентійського скульптора Джованні Рустичі, який у пошуках кращих умов для роботи покинув батьківщину. Поема навіває знайоме нам усім відчуття спраги за минулим, де все здається кращим, але водночас таким, у якому — нічого не можна виправити.

Books

Добірка найцікавіших творів Ліни Костенко

фото:pexels

«Гіацинтове сонце»

Ця елегантна збірка поезій Ліни Костенко сподобається поціновувачам мистецтва. Вірші, що увійшли до неї, вже стали піснями виконавиці Ольги Богомолець. «Гіацинтове сонце» – це дивовижна синергія слова, музики й живопису, де поезія інтерпретує живопис, живопис інтерпретує музику, і все разом це є мистецтво.

«Маруся Чурай»

Вічно цікава історична драма Ліни Костенко, яка розповідає про відвагу й мужність молодої дівчини, а також її нещасливе кохання на фоні історичних подій 17 століття. Молоду дівчину Марусю судять за отруєння її коханого – Гриця, і засуджують на смерть. На її захист встають двоє козаків. Та чи скоювала дівчина цей вчинок насправді?

Book On A White Wooden Table

Добірка найцікавіших творів Ліни Костенко

фото:pexels

Роман має цікаву композицію: авторка спершу показує подію, а потім те, що їй передувало.

Нагадаємо, що карантин в Україні триватиме до 3 квітня. У цей період українців закликають сидіти вдома.

Читайте також найяскравіші цитати Ліни Костенко.

Дізнайтеся у сюжеті історію кохання письменниці й безхатька:

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь