Онлайн
Календар свят

День працівників радіо і телебачення в Україні: історія і значення свята

Сьогодні святкуємо День працівників радіо, телебачення і зв'язку в Україні 2020

Ольга Козачок Ольга Козачок
12:35, 16 листопада 2020
День працівників радіо і телебачення
День працівників радіо і телебачення

Сьогодні, 16 листопада, в Україні святкується День працівників радіо, телебачення і зв'язку. Це професійне свято було встановлено в листопаді 1994 року, згідно з Указом президента «Про день працівників радіо, телебачення та зв'язку».

Читай також
16 листопада – свята, іменини, прикмети

16 листопада – свята, іменини, прикмети

День працівників радіо і телебачення в Україні: історія свята

Це професійне свято працівників телебачення і радіомовлення має давнє коріння. Воно було встановлене ще за часів СРСР, проте святкувалося тоді 7 травня. У 1945 році, під час вшанування 50-річчя винаходу радіо Олександром Поповим, було встановлено оголосити цю дату Днем радіо.

Історія українського телебачення почалася на чверть століття пізніше. У 1951 році все в тому ж Харкові група радіоаматорів почала перші телевізійні пересилання по електронній системі з високою чіткістю зображення. А вже 5 листопада 1951 року відбулася перша професійна телетрансляція з Київського телецентру на Хрещатику, 26.

Читай також
День працівників радіо і телебачення в Україні: як привітати зі святом

День працівників радіо і телебачення в Україні: як привітати зі святом

У 1994 році, після здобуття Україною незалежності, Укртелерадіокомпанія запропонувала керівництву країни зробити 16 листопада професійним святом для працівників радіо та телевізійної сфер. Саме в цей день 1924 року в Харкові (тодішній столиці УРСР) вийшла в ефір перша вітчизняна радіопередача.

Пізніше до журналістів і працівників сфери радіо приєдналися телевізійники, представники інтернет-ЗМІ, фахівці зв'язку, які забезпечують роботу телефонних мереж та Інтернет-мереж.

Сьогодні просто неможливо уявити собі наше життя без радіо і телебачення, зв'язку, інтернету і мобільних телефонів, кіно і серіалів, новин і музики. І всі ці блага нам щомиті надають люди, що працюють в галузі радіо, телебачення та зв'язку в Україні.

Читайте: Мелодрама про кримінальний шлях «Бабки».

Читайте, які вихідні та святкові дні у листопаді 2020 в Україні.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь