Онлайн
Цікаві факти

День прав людини: про які свої права ми часто забуваємо і чому їх важливо відстоювати

Сьогодні відзначають День прав людини.

10:05, 10 грудня 2020

Щороку 10 грудня весь світ відзначає День прав людини, який був введений за пропозицією Генеральної Асамблеї ООН після прийняття Загальної декларації прав людини. Цей документ став найбільш часто перекладним на інші мови, за що був внесений до Книги рекордів Гіннеса.

У складанні декларації взяли участь представники з різних правових і культурних сфер різних країн усього світу. Декларація допомогла захистити мільйони людей від порушення їх особистих прав і, попри те, що не всі статті були виконані, декларація залишається універсальним документом, який нагадує про головні людські цінності.

фото: depositphotos

Декларація стала свого роду завданням для всіх народів і культур світу, аби кожна людина могла сприяти реалізації прав і свобод. Проте, в повсякденному житті багато не тільки забуває про свої права, але і страждає від цього.

  • Кожна людина має право на свободу мирних зібрань і асоціацій.
  • Кожна людина має право на працю, на вільний вибір роботи, на справедливі і сприятливі умови праці та на захист від безробіття.
  • Кожна людина, без будь-якої дискримінації, має право на рівну оплату за рівну працю.
  • Кожен, хто працює, має право на справедливу і задовільну винагороду, яка забезпечує гідне людини існування, її самої та її сім'ї, і яка в разі необхідності доповнюється іншими засобами соціального забезпечення.
  • Кожна людина має право на свободу переконань і на вільне їхнє виявлення.
  • Ніхто не може зазнавати безпідставного втручання у його особисте і сімейне життя, безпідставного посягання на недоторканність його житла, таємницю його кореспонденції або на його честь і репутацію.

Дивіться сюжет про те, як і коли закордонні роботодавці порушують права українців:

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь