Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Календар свят

День Конституції України 2019: дата, історія і значення

Сьогодні відзначається День Конституції України. 

05:12, 28 травня 2019

День Конституції України

фото: unsplash

День Конституції України – одне з найважливіших державних свят. Воно засноване на честь прийняття головного закону нашої незалежної країни. Коли відзначається День Конституції України, що це за день і з чим пов'язана дата свята, дізнайтеся в нашій статті.

Читайте також
Міжнародний день захисту дітей: дата та історія свята

Міжнародний день захисту дітей: дата та історія свята

День Конституції України 2019: дата свята

У перший місяць літа українці святкують головне свято червня – День Конституції. У 2019 воно припадає на п'ятницю, 28 червня.

День Конституції України 2019: історія і значення державного свята

У червні 1996 року депутати Верховної Ради ухвалили Конституцію України. Це сталося о 9:20 ранку 28 червня 1996 року, на п'ятий рік після проголошення незалежності країни. Таким чином, процес підготовки Конституції України в незалежній державі затягнувся на шість років: з 1990 по 1996 рік.

Це знаковий для українців час, тому що в цей день ми, після багатьох років несприйняття і дискусій отримали основний документ вищої юридичної сили. Депутати весь день і всю ніч працювали над проектом, залишаючись у сесійній залі без перерв.

Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Примітно, що світова громадськість визнала Конституцію України однією з найбільш досконалих і демократичних. А все тому, що статті Конституції враховують усі сфери життєдіяльності держави і людини. Серед їхніх головних положень вказано такі:

  • Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Демократична сутність держави конкретизує ст.5, проголошуючи Україну республікою за формою правління, а також закріплюючи в українській державі принцип народовладдя.
  • Народ визнається носієм суверенітету і єдиним джерелом влади.
  • Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність.
  • В Україні визнається і діє принцип верховенства права.
  • Україна – унітарна держава, територія якої є цілісною і недоторканною.
  • Державною мовою в Україні є українська мова.
  • Український народ виступає суб'єктом права власності на землю, її надра, повітря, водні та інші природні ресурси, що знаходяться в межах території України. Кожен громадянин України має право користуватися природними об'єктами.
  • На території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом, а також не допускається розміщення іноземних військових баз.

Раніше ми публікували вихідні та святкові дні в червні 2019 Україні.

Також вам буде цікаво дізнатися про нові митні правила 2019 України.

Дивіться відео: Києву виповнилося 1537 років

Долучайтесь до каналу «Україна» в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями:
Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram – https://t.me/kanalukraina

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь