Онлайн
Календар свят

День блаженної Ксенії Петербурзької: історія і традиції

Сьогодні відзначається день пам'яті блаженної Ксенії Петербурзької

Ольга Козачок Ольга Козачок
11:05, 6 лютого 2021

День блаженної Ксенії Петербурзької

фото: pixabay 

Сьогодні, 6 лютого, православний світ вшановує пам'ять блаженної Ксенії Петербурзької. Про життя і діяння святої, а також про що моляться блаженній Ксенії, дізнайтеся у нашій статті.

Читай також
Вихідні і свята у лютому 2021 в Україні

Вихідні і свята у лютому 2021 в Україні

Житіє блаженної Ксенії Петербурзької

Свята Ксенія Петербурзька здавна вшановується як жіноча заступниця. Точна дата її народження і смерті не відома. Також немає інформації і про її батьків. Відомо лише, що народилася Ксенія Петрова у дворянській сім'ї і жила в період із кінця XVIII до початку XIX століття.

Читай також
День ангела Оксани: щиросердечні вітання у віршах і прозі

День ангела Оксани: щиросердечні вітання у віршах і прозі

Згідно з церковними даними, Ксенія у юному віці вийшла заміж за полковника Андрія Петрова. Їхній шлюб був щасливим, але коротким, оскільки вже у 25-річному віці Ксенія овдовіла. Смерть чоловіка дуже вразила юну Ксенію і позбавила її розуму, вона стверджувала, що це вона померла, а не її чоловік.

Незабаром блаженна Ксенія роздала всі речі і майно бідним, залишивши собі лише одяг чоловіка, а сама присвятила себе служінню Господу і молитвам. На іконах Ксенія зображується в червоній сорочці і зеленій спідниці - кольори чоловічого одягу.

Жила Ксенія на подаяння, хоча оточуючі і вважали її божевільною. Від багатьох людей вона зазнала глузування і знущання. Незабаром люди почали помічати, що після її відвідування наступало поліпшення у справах, здоров'я і благополуччя. А тому їй прагнули догодити, нагодувати, дати притулок. Але блаженна відмовлялася від милостині або ж роздавала її бідним людям.

Відомо також, що блаженна Ксенія таємно допомагала зводити церкву в ім'я Смоленської ікони Божої Матері, поки її ніхто не бачив, по ночах тягаючи цеглини нагору.

Смоленська церква

фото: wikipedia.org

День блаженної Ксенії Петербурзької: про що моляться святій

Навіть після смерті Ксенії інтерес народу до неї не ослаб. Вірячи у чудодійну силу блаженної, люди по крупицях і по камінцях розбирали землю з її могили. Наприкінці XIX століття над могилою звели каплицю Ксенії Петербурзької, яка діє понині і святинею міста, куди стікаються численні паломники. У 1988 році блаженна Ксенія Петербурзька була прилічена до сонму святих.

Читай також
День блаженної Ксенії Петербурзької: привітання у листівках

День блаженної Ксенії Петербурзької: привітання у листівках

До блаженної Ксенії звертаються в молитвах, просячи про зцілення, щасливе заміжжя, заступництво, благополучну вагітність і здоров'я, а також зміцнення у вірі, захист від лихого ока, помислів, обману. У народі її називають "втішає всіх, хто її просить".

Дізнайтеся, коли відзначається Великдень у 2021 році.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь