Онлайн
Здоров'я

Що таке пандемія: небезпека, симптоми і лікування пандемічного грипу

Дізнайтеся, що означає пандемія в загальнолюдському масштабі і чим вона небезпечна

21:20, 12 березня 2020

Пандемія коронавірусної інфекції

фото: depositphotos

Всесвітня організація охорони здоров'я 11 березня 2020 року оголосила пандемію коронавірусу COVID-19 в усьому світі. Що означає термін пандемія, чим відрізняється пандемічний грип від сезонного і в чому небезпека цієї ситуації для людей, читайте в нашій статті.

Дивіться відео, як люди подорожують під час коронавірусу:

Читай також
В Україні підтвердили два нових випадки коронавірусу COVID-19

В Україні підтвердили два нових випадки коронавірусу COVID-19

Що таке пандемія

Пандемія – це поширення інфекційного захворювання у всьому світі. На відміну від епідемії пандемія має більш глобальні масштаби, поширюючись на всю країну або навіть кілька країн. Недарма в перекладі з грецької термін пандемія означає "весь народ".

Під пандемією розуміють захворювання або вірус, який прийняв масовий і повсюдний характер, що вражає значну частину або навіть все населення і представляє серйозну загрозу для людей.

Найбільш відомими захворюваннями за всю історію людства, які переросли в пандемію, є чума, холера, чорна віспа, тиф, туберкульоз, малярія, проказа, ВІЛ, грип.

Пандемія грипу – особливості

Виникнення пандемії грипу обумовлено новим вірусом сезонного грипу, на який у людей ще не виробився імунітет. В цьому випадку грип безперешкодно поширюється по всьому світу. Найчастіше віруси колишніх пандемій грипу людини походили від вірусів грипу тварин.

Багато аспектів і симптоми пандемії грипу можуть бути схожі на сезонний грип. Але є і свої відмінності.

І сезонним і пандемічним грипом можуть заразитися все вікові групи, і в більшості випадків хворі одужують без специфічного лікування. Однак від типового сезонного грипу найбільше помирає людей похилого віку, а інші важкі випадки частіше спостерігаються в осіб з різними медичними станами.

Однак пандемія грипу H1N1 викликала набагато більше важких і навіть смертельних випадків захворювання серед молоді, як з хронічними станами, так і здорової. А також було набагато більше випадків вірусної пневмонії, ніж зазвичай спостерігається при сезонному грипі.

Також наслідки і їх тяжкість більш серйозні при пандемії, тому що набагато більше людей не мають імунітету до нового вірусу.

А ось пік активності і сезонного, і пандемічного грипу зазвичай припадає на осінні і зимові місяці.

Особливості, симптоми і лікування коронавірусу COVID-19

Коронавірусна інфекція COVID-19, виявлена ​​у грудні 2019 року в Китаї, через три місяці призвела до оголошення пандемії. Ця потенційно тяжка гостра респіраторна інфекція викликана вірусом SARS-CoV-2.

Захворювання почалося з прояви пневмонії нового типу невідомого походження у місцевих жителів. Воно може протікати як у легкій формі гострої респіраторної вірусної інфекції, так і у важкій формі з ускладненнями у вигляді вірусної пневмонії, дихальної недостатності, що призводять до смерті.

Вірус передається повітряно-крапельним шляхом, а також через брудні руки і контакт зі слизовими оболонками. Ефективними заходами профілактики коронавірусу вважається часте миття рук і дотримання правил респіраторної гігієни.

Інкубаційний період коронавірусу COVID-19 триває від 2 до 20 днів, і захворювання стає заразним ще до появи симптомів.

До основних симптомами коронавірусу відносяться:

  • висока температура тіла;
  • лихоманка;
  • сухий кашель;
  • також часто біль у горлі;
  • біль у м'язах і суглобах;
  • втома і задишка.

На даний момент у світі немає специфічних противірусних засобів лікування і профілактики. У більшості випадків будь-яке специфічне лікування не потрібне, а одужання відбувається саме по собі. Проте часті випадки летального результату. Важкі форми хвороби частіше розвиваються у літніх людей і у пацієнтів з серцевими захворюваннями, астмою, діабетом тощо.

Нагадаємо, авіакомпанія Міжнародні авіалінії України скасувала рейси в 16 країн світу через поширення коронавірусу.

Раніше лікар назвав препарат для боротьби з коронавірусом.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь