Онлайн

Актуально

Часті питання майстрам: торцювання і циркулярка - в чому різниця?

Є бажання розібратися в столярні? Сьогодні розберемося в різниці між торцовкой і циркуляркою

Марія Синицька Марія Синицька
16:30, 21 жовтня 2020

Існує маса інструментів, якими при потребі можна розпиляти дошку. Навіть звичайна ручна ножівка входить в їх число. Але якщо виникає потреба зробити розпил якісно, ​​акуратно і швидко, то на це здатні два інструменти - торцювання і циркулярка. І той, і інший, є найпоширенішими при обрізанні заготовок. Без них неможливо обійтися в столярній або меблевої майстерні, під час ремонтних і будівельних робіт. Кожна пила має свої особливості, характеристики і конструкцію. Торцовочна і дискова пилка має один елемент, який їх об'єднує - це пильний диск.

Виходячи з міркувань, що обидві пили ріжуть диском, обома можна зробити кут і нахил при пилянні, багато фахівців вважають, що між цими двома пристроями немає різниці. Насправді це не так. Відразу скажемо, що при потребі «пиляти на вус» (а дерев'яних справ майстра дуже добре знають, що означає цей вислів) високої точності можна досягти тільки за торцювання пилкою. Ніколи окомір людини не зробить кут під вивіреним градусом так, як це можна зробити, використовуючи градуированную шкалу. А вона є тільки у торцювання.

Разом з тим, торцювання - пила складна, тому дорога. Якщо циркулярку можна кинути в багажник або ж легко переносити до заготівлі, то при використанні пили торцювання - все навпаки. Виходить, що плюси і мінуси є в рівній частці у кожного інструменту.

Про те, як влаштовані і як працюють циркулярні і торцювальні пили, яка між ними різниця, і в чому подібність цих інструментів, ми розповімо далі.

Пила торцювання - призначення і технічні характеристики

Торцювання - інструмент, який виконує поперечний розпил деревини. Пили відрізняються від верстатів мобільністю, їх можна в будь-який час перенести в інше місце. Найважливіша перевага пили торцювання - точність, оскільки за допомогою інструменту можна зробити один точний надріз високої якості.

Пила має ще одну назву - маятникова, оскільки під час роботи двигун і ріжучий елемент (диск) гойдаються, їх рухи схожі на маятник.

Встановлювати пилу можна на підлозі, столі, верстаті. Щоб інструмент був більш стійкий і зручний, станину кріплять до столу за допомогою шурупів.

Пила виконує високоякісні рези під кутом завдяки тому, що під час роботи двигун і пильний диск здійснюють поворот навколо трьох осей, розміщених перпендикулярно.

Вибір пили торцювання залежить в першу чергу від діаметру і типу диска (для деревини, пластика, металу).

Торцювання також має інші характеристики:

 • протяжка - використовується для розпилу заготовок великого розміру;
 • вид передачі (ремінна або пряма) - перший вид більш надійний, оскільки якщо диск пошкоджується, ремінь захищає двигун від удару);
 • лазер - забезпечує чітку лінію, що підвищує точність розпилу;
 • підсвічування - необхідна, якщо робота проводиться в нічний час або в умовах недостатнього освітлення.

Функція стаціонарної установки легко перетворює пилу в невеликий, легкий розпилювальний верстат.

Призначення, види і критерії вибору циркулярки

Циркулярна пила - інструмент, за допомогою якого можна різати дерево і інші матеріали. Як ріжучий елемент використовується абразивний диск. У конструкції передбачено регулювання кута нахилу.

Пила дискова ділиться на три основних види:

 1. Стаціонарний тип. Модель встановлюється на столі або підлозі. За допомогою даного інструменту можна виконати якісну, професійну різання, робити поздовжні, поперечні, фігурні різи.
 2. Ручна пила. Тут є, де розгулятися, оскільки в цьому модельному ряді присутні інструменти, що працюють як від мережі, так і від акумулятора, також є міні-пили, які застосовуються для побутових цілей. Також є заглибні типи пив, які відносяться до професійного класу. Ними можна різати не тільки деревину і ДСП, але і метал. Конструкція пилки складається з двигуна, редуктора, диска, самого корпусу, ніж для расклинивания.
 3. Комбінований багатофункціональний інструмент, який найчастіше присутня в верстатах для деревообробки. Він може виконувати два види різу - під кутом, поздовжній розпил.

Перед вибором верстата спочатку потрібно визначитися, для яких типів робіт потрібен інструмент.

Для вибору циркулярної пилки важливі такі технічні характеристики:

 • потужність агрегату;
 • кількість обертів, які виконує диск за одну хвилину;
 • параметри ріжучого елемента (диска);
 • габарити столу.

Чим могутніше пила, тим товщі заготовку можна обробити, в той же час, пила з великою потужністю має велику вагу і розміри. Для побутового класу пили, яка призначена для невеликого обсягу розпилювальних робіт вистачить 800 Вт. Для напівпрофесійного класу достатньо потужності від 800 до 1200 Вт. Для професійних пив потрібно вибирати пилу з потужністю понад 1200 Вт.

Один з найважливіших критеріїв - діаметр диска. Перш, ніж приступати до вибору пили, потрібно визначитися, якої товщини матеріал буде оброблятися. Для дрібних заготовок можна використовувати пилки з дисками діаметром до 210 мм. Деталі, довжина яких перевищує 1,5 м, потрібно брати диск діаметром до 254 мм. Від цього показника також залежить глибина пропила.

У виборі пилки також важливу роль відіграє стіл. Від того, яку довжину він матиме, залежить розмір заготовок.

Підіб'ємо підсумки

 1. Прямий поперечний різ або ж розпил під кутом і нахилом зроблять і торцювання, і циркулярка.
 2. Для високоточного пиляння «на вус» підійде тільки пила торцювання.
 3. Для пиляння уздовж волокон використовують циркулярку. Рідко, у який пили торцювання є така функція.
 4. Торцювання більше за розмірами. Так запросто, як циркулярку, її до заготовки не понесеш. Але якщо потрібен точний градус кута і нахилу, щоб деталі при стикуванні виглядали ідеально, без зазору, то вибір - тільки за торцовкой.
 5. Торцювальні пили складні. Коштують вони дорожче, ніж циркулярні. Зате і безпеку у них - на вищому рівні.

Ще один важливий нюанс: прив'язка до електричної мережі. Справа в тому, що від акумулятора можуть працювати деякі моделі дискових пилок, і це надає їм мобільність і розширює сферу застосування. А торцювальні пилки працюють тільки від мережі.

Виходить, що для мобільної роботи при обробці дерев'яних заготовок, при завданнях, де не потрібно високої точності, при пилянні уздовж волокон, краще брати циркулярку. Тобто, вона більше підійде для ремонту і будівництва.

А для таких робіт, як виготовлення меблів, дверей і віконних рам в майстерні, укладання підлоги, де важливо відсутність зазору на стиках деталей, застосовуємо тільки торцювання. Вона безпечна в роботі і гранично точна.

 

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь