Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

Кредит без застави: чи можна без проблем вибратися з боргової "ями"

12:46, 5 травня 2018

Часто боржники по кредитах і їх родичі стикаються з неприємностями під час виплати грошей - це як несподівані суми відсотків, так і дзвінки і погрози колекторів. Про те, як діяти в несподіваних ситуаціях і хто повинен нести відповідальність за борги, виданню "Сегодня" розповів, юрист, експерт по кредитному праву Олександр Хейніс.

Кредит без застави придуманий, щоб перехопити суму до 5 тисяч до зарплати. Якщо візьмете в борг на два тижні, то переплатите 100-200 грн і забудете, а ось роками тримати такі кредити не треба. Такі договори передбачають до 700% річних, і ваші 2-3 тис. грн боргу швидко перетворюються в 15, 40, 140 тисяч, і з цієї "ями" важко вибратися.

Спроби погасити борг, повертаючи по 500-1000 грн на місяць, – шлях в нікуди, вони "розчиняються" в якихось комісіях. Якщо хочете борг повернути, потрібно проконсультуватися з юристом і провести з кредитором грамотні переговори, щоб сума боргу повернулася до реального розміру. Буває, що можливості повернути гроші все ще немає. Фінансова установа, яка видає беззаставні кредити, до цього готов: всі ризики закладені в величезні річні відсотки. Так що якщо з 10 боржників гроші повернуть лише 5, вони вже сплатять витрати фірми і за себе, і за 5 недобросовісних клієнтів.

До суду, як правило, такі кредитори не звертаються: утримувати штат юристів дорожче, ніж розсилати листи-страшилки. А ось фантазія у них багата: вони можуть загрожувати кримінальною справою за фактом шахрайства, забрати дітей в дитбудинок (мовляв, не можете обслуговувати кредит, значить, немає грошей і на дітей), але на це звертати уваги не варто: це спроби залякати. Родичі за борги сина-брата не відповідальні. Але якщо все ж справа дійде до суду, не ігноруйте його: як правило, договори кабальні і нарахування грабіжницькі, і перевищують навіть умови контракту, тому знизити суму боргу в рази не складе труднощів.

Про те як не потрапити на гачок кредиторів-аферистів, та не стати жертвою колекторів дивіться у неділю, 6 травня, о 20:00 на каналі "Україна" у програмі "Головна тема".

Читайте також матеріал про те, як кредит однієї сім'ї ледь не позбавив життя цілий під'їзд.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь