Онлайн

Авторитети можуть робити людей жорстокими – висновки дослідження

17:19, 21 листопада 2018

Фото: osobista.in.ua

Цілком адекватні дорослі люди можуть у своїх вчинках зайти невідомо на скільки далеко. Все залежить від авторитета, вказівкам якого вони слідують.

До таких висновків прийшов психолог із Єльського університету Стенлі Мілгрем після експериментів, які він описав у 1963 році в статті "Підкорення: дослідження поведінки".

У своєму експерименті Мілгрем намагався прояснити питання: скільки страждань готові завдати звичайні люди іншим, абсолютно безневинним людям, якщо подібне заподіяння болю входить в їхні робочі обов'язки? У ньому була продемонстрована нездатність випробовуваних відкрито протистояти "керівникові" (в даному випадку дослідникові, одягненому в лабораторний халат), який наказував їм виконувати завдання, попри сильні страждання, заподіяні іншому учаснику експерименту (в реальності підсадному акторові).

Результати експерименту показали, що необхідність покори авторитетам вкорінена в нашій свідомості настільки глибоко, що випробовувані продовжували виконувати вказівки попри моральні страждання і сильний внутрішній конфлікт.

Виходячи з висновків дослідження можна дати пояснення тому, як авторитети в суспільстві досягають покори звичайних громадян, як чинять сильний тиск на громадян та контролюють їх поведінку.

Більше про те, які прийоми авторитети використовують для впливу на масову свідомість дізнаєтесь 24 листопада о 21.00 на телеканалі "Україна", де відбудеться прем’єра унікального дослідницького проекту "Зомбі-2. Промивка мізків", над створенням якого працювала творча група документалістів – Ілларіон Павлюк, Володимир Рибась та Олег Рогожа. 

Проект "Зомбі-2. Промивка мізків" продемонструє, які основні маніпулятивні прийоми можуть призвести до підсвідомого виконання дій, що виходять за норми моралі, як працюють технології агресивного переконання та як протидіяти їм.

Долучайтесь до каналу "Україна" в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями: 
Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram – https://t.me/kanalukraina

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь