Онлайн

Віталій Салій: "Мені завжди набагато цікавіше втілювати негативних героїв"

У понеділок, 6 листопада, о 21:00 на каналі «Україна» відбудеться прем'єра 20-серійної детективної мелодрами «Специ» спільного виробництва компанії Star Media і каналу. Сюжет картини розвивається навколо роботи експертів-криміналістів, які розкривають заплутані і неординарні злочини. Одного з спеців зіграв відомий український актор Віталій Салій.

14:59, 6 листопада 2017

У понеділок, 6 листопада, о 21:00 на каналі «Україна» відбудеться прем'єра 20-серійної детективної мелодрами «Специ» спільного виробництва компанії Star Media і каналу. Сюжет картини розвивається навколо роботи експертів-криміналістів, які розкривають заплутані і неординарні злочини. Одного з спеців зіграв відомий український актор Віталій Салій.

- Віталій, в проекті «Специ» ви втілюєте роль оперативника Дмитра Щеглова. Який він?

- У своїй команді Щеглов уявляє, так би мовити, грубу силу. Мій герой досить різка і в якомусь сенсі навіть безцеремонна людина, але на це у нього є свої причини. Щеглов побачив у житті багато поганого і йому довелося пережити особисту трагедію. Однак, у нього зароджується симпатія до однієї дівчини, яка з часом переростає в щось більше. Це почуття змінює його самого, ставлення до роботи і життя. Цим мені і подобається наш серіал: «Специ» - історія не тільки про роботу оперативників, але також про взаємини героїв: любов, ненависть, дружбу. Думаю, вийде дуже цікавий і неоднозначний персонаж Дмитро Щеглов.

- Неоднозначний персонаж - все-таки позитивний чи негативний?

- Знаєте, мені завжди набагато цікавіше втілювати негативних героїв, тому що в них можна знайти набагато більше граней. Загалом негативні персонажі - досить слабкі особистості, і завжди дуже цікаво грати ці слабкості. Але мій герой Щеглов - більш позитивний: він абсолютно справедливий, він шанує закон, ненавидить весь кримінал і, звичайно, протистоїть злочинцям. Незважаючи на те, що способи боротьби він використовує досить грубі, його мета - найсвітліша. Хоча, знаєте, яке у нього прізвисько в серіалі? «Демон». Воно теж пов'язано з історією з його життя, але як саме - розкриється вже наприкінці фільму.

- Чи доводилося в вашому житті стикатися з якимись кримінальними історіями?

- Від якихось зовсім кримінальних історій, благо, Бог відвів. Але в юності, як і всі пацани, стикався з дворовими розбірками, був їх свідком. Я взагалі виріс на Оболоні - це зараз спокійний район, але в той час, коли я був підлітком, там вистачало всяких авторитетів.

- У минулому році вийшло 10 телевізійних проектів з вашою участю, в цьому - теж близько десятка. Насправді, мало хто може похвалитися такою кількістю ролей. В Україні ви один з найвідоміших і затребуваних артистів. Особливо нахвалюють роль Федора Кузьмича в серіалі «Капітанша»: кажуть, ви не граєте, а прямо живете життям вашого героя.

- Я з великим трепетом згадую нашу роботу над «Капітаншою», і безумовно, така похвала мені дуже приємна. У нас була просто неймовірна команда - режисер Володимир Янощук, оператор Сергій Борденюк, мої колеги-актори Анна Михайлівська, Олександр Ратніков, Анна Шепелєва - ми дуже здружилися. А коли глядачі позитивно оцінюють результат твоєї роботи - це подвійно цінно.

- А як ставитеся до критики?

- Залежить від того, хто, як і в якій формі критикує. Іноді проходжу всі відомі стадії прийняття неминучого - заперечення, гнів, торги, депресія, прийняття (сміється). А якщо серйозно, то до критики намагаюся ставитися відповідально і уважно.

- Телевізійні серіали - це все-таки продюсерське кіно. Хотіли б ви спробувати себе в авторському кіно?

- Звичайно. Насправді, я в будь-якому цікавому проекті хотів би взяти участь, спробувати свої сили. Це велике щастя, коли людина створює те, що йому подобається, втілює роль так, як вона її бачить. З продюсерами також приємно працювати, у нас рідко виникає якийсь дисонанс. Так що я відкритий усім цікавим пропозиціям.

- Від яких ролей відмовляєтеся? Чи є у вас табу?

- Табу в художньому сенсі немає. Готовий на все, якщо це цікаво і «працює» на матеріал. Є тільки морально-етичні норми, які не буду порушувати, втілюючи або вибираючи роль.

- В цьому році у вас народився первісток - син Данило. Як справляєтеся з роллю батька?

- Данило зростає і змінюється кожен день, днями йому виповнилося вже півроку! Хлопець з характером, любить дуже красивих жінок, сміятися і шкодить (посміхається). Чудо і подарунок - можливість бути з ним поруч, вчитися у нього і розвиватися разом з ним! Це неймовірні і потужні враження.

 

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь