Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

Адвокат розповіла, чому банки нараховують проценти за кредит під час війни

Багатьом з нас зараз справді нелегко, проте банки не припиняють нагадувати про виплати за кредитом. У наш неспокійний час чекаєш з їхнього боку хоч якогось розуміння, але натомість вони списують гроші з кредитної картки.

Олександра Красновська Олександра Красновська
17:50, 22 квітня 2022

Як бути, якщо у вас є кредит, а в країні не припиняються бойові дії? Адвокат Інна Мірошниченко в програмі «Зірковий шлях» на каналі «Україна»  пояснила, чи діє ваш банк законно, списуючи кошти з картки під час війни.

Українцям зараз дуже нелегко, тому коли банки нагадують про виплати, очікуєш з їхнього боку якогось розуміння. Але замість цього вони списують гроші з вашої кредитної картки.

«На жаль, банки мають право нараховувати відсотки, – сказала Інна Мірошниченко в програмі «Зірковий шлях». – У перші тижні війни вони оголосили про мораторій, що протягом цього часу не діятимуть кредитні договори, але потім його скасували».

За словами експерта, треба розуміти, як працює банківська система. Якщо люди не виплачуватимуть відсотки по кредитах, банки не зможуть віддавати відсотки за депозитами. Це взагалі негативно впливає на всю фінансову систему України, міжнародний курс і національну валюту. Тому банки нараховують, а люди вже самостійно вирішують, чи можуть вони сплачувати вказану суму під час бойових дій.

«Війна є форс-мажорною обставиною, яка дозволяє не виконувати зобов’язання щодо оплати. Але це не означає, що ми взяли мільйон доларів і більше його не повернемо, – прокоментувала адвокат в інтерв’ю для каналу «Україна». – Це означає, що поки діє ця форс-мажорна обставина (тобто йде війна), ми можемо не платити, якщо у нас немає змоги це зробити. Коли війна закінчиться – ми мусимо віддати гроші».

Експерт пояснила, що протягом усього цього часу банк буде нараховувати відсотки. Тобто вони роститимуть, потім війна закінчиться, нам виставлять рахунок, і ми побачимо суму, яку треба віддати банку. 

«Виставляючи вам рахунок, банк не порушує закон. Якщо зараз у вас немає змоги, ви можете не платити, – сказала Інна Мірошниченко. – Щодо кредитної картки, коли у вас є кошти на карті – банк розуміє це як змогу сплачувати кредит, тому списує їх. Тобто списати гроші, коли там нуль, неможливо».

Так працює автоматичний кредит, коли ви все оформлюєте онлайн. Тобто кошти списуються онлайн, тому вам не потрібно платити їх через касу. Це було чудово в мирний час, але, на жаль, не дуже зручно зараз.

              Зараз канал «Україна» працює в форматі «Єдині новини» і допомагає тримати інформаційний фронт. Актуальні новини тут https://t.me/ukraina24tv

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь