Онлайн
Коронавірус

8000 гривень від держави: хто зможе отримати допомогу

Підприємці і наймані працівники, які постраждали від коронакризи, зможуть отримати допомогу від держави.

Олександра Красновська Олександра Красновська
11:15, 10 грудня 2020

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає виплату матеріальної допомоги підприємцям і найманим працівникам, які постраждали від коронакризи.

У законі зазначено, що одноразову допомогу в розмірі 8 тис грн отримають ФОП, які справно платили податки, ЄСВ, а основний вид діяльності (КВЕД) підпадає під список заборон і обмежень в період карантину, тому вони і втратили повністю або частково прибуток. Також виплати передбачені найнятим працівникам, які втратили частину зарплати внаслідок запровадження карантину.

Компанії також отримали можливість на компенсації зарплат працівників, якщо ті втратили доходи через карантин - через вимушене скорочення або можливе скорочення тривалості робочого часу працівників через простой в зв'язку з впровадженням карантину. Розмір допомоги розраховується пропорційно скороченню робочого часу працівника, але не може перевищувати 8 тис. грн.

Деякі послаблення отримає бізнес і в податковій сфері, компанії зможуть отримати від держави відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску (ЄСВ) на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Розмір такої одноразової компенсації складе середньомісячну суму ЄСВ за розрахунками останніх 10 місяців. Якщо у компанії є борги по сплаті ЄСВ, то компенсацію не нададуть.

Крім цього, закон передбачає продовження дії ліцензій компаніям на продаж алкоголю в період карантину, а також протягом трьох місяців після його закінчення. Триває і термін дії та договорів оренди державного та комунального майна, які закінчуються в період карантину, і протягом одного місяця з дня його закінчення. Не нараховується і не сплачується плата за оренду державного або комунального майна.

Нагадаємо, що 9 грудня Кабінет міністрів прийняв рішення про введення в Україні жорсткого карантину з 8 по 24 січня 2021 року.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь