Онлайн
Календар свят

День 40 святих: історія свята, молитва і ікона

Сьогодні відзначаємо свято 40 святих 2020: дізнайтеся, про що і як моляться святим мученикам

10:46, 22 березня 2020

Свято 40 святих

фото: unsplash.com

Сьогодні, 22 березня, відзначаємо чергову значущу православну дату - свято 40 святих 2020. Що це за день, які події відбулися в цей час, як моляться святим мученикам і в чому допомагає молитва, читайте в нашій статті.

Дивіться відео про те, як піст впливає на здоров'я:

Читай також
Церковні свята в березні 2020: календар по днях

Церковні свята в березні 2020: календар по днях

Історія дня 40 святих

В цей день у 320 році в стародавньому місті Севастії, сучасній Туреччині, відбулися сумні події. За часів правління римського імператора Флавія Лициния сорок безстрашних воїнів прийняли жорстоку смерть в ім'я віри в Христа.

Сорок сміливих воїнів родом із Каппадокії відмовилися приносити жертву язичницьким богам, за що римляни піддали їх страшним тортурам: роздягли і змусили стояти в крижаній воді Севастійського озера.

Всіх бажаючих відректися від віри в Ісуса Христа запрошували зігрітися в лазні, що була розтоплена поруч, однак лише один воїн проявив відступництво від віри, вбіг у баню, але тут же помер. А один із римських воїнів, Аглаї, бачачи стійкість християн у крижаній воді, приєднався до них.

40 святих: ікона. Фото: wikimedia.org

Всі інші воїни стоїчно прийняли всі муки, крижану воду, побої, а потім спалення на багатті. Через три дні вони прийшли уві сні Севастійському єпископу блаженному Петру, після чого Петро зібрав їхні останки з озера і поховав за християнським звичаєм.

Читай також
День 40 святих: що не можна робити в свято

День 40 святих: що не можна робити в свято

40 святих: у чому допомагає молитва

Православна церква вшановує пам'ять 40 святих. Імена Севастійських мучеників: Кіріон, Кандид, Домн, Ісихій, Іраклій, Смарагд, Евноік, Уалент, Вівіан, Клавдій, Пріск, Феодул, Євтихій, Іван, Ксанф, Іліан, Сисіній, Ангій, Аетій, Флавій, Акакій, Екдікій, Лисимах, Олександр, Ілій, Горгони, Феофіл, Дометіан, Гай, Леонтій, Афанасій, Кирило, Сакердон, Микола, Уалерій, Філоктімон, Северіян, Худіон, Мелітон і Аглаї.

Сорок севастийских мучеників вважаються небесними покровителями чоловіків, воїнів, мандрівників. Їм моляться про духовну допомогу в гоніннях і ув'язненні, про силу духу для перенесення випробувань. А жінки моляться їм про благополуччя і швидке повернення своїх чоловіків і синів з далекої дороги.

Молитва 40 святим мученикам:

О, святі, славні сорок страстотерпців Христових, що в місті Севастії заради Христа мужньо постраждали. Ви через вогонь та воду пройшовши і як друзі Христові у спокій Небесного Царства увійшовши, щиро молітеся до Пресвятої Трійці за рід християнський, особливо за тих, хто шанує святу пам’ять вашу і з вірою та любов’ю у молитвах звертається до вас. Виблагайте у Всещедрого Бога прощення гріхів наших і життя нашого виправлення, щоб, у покаянні та нелицемірній любові один до одного перебуваючи, зі сміливістю стали на Страшному Суді Христовому і вашими молитвами праворуч Праведного Судді стали. О, угодники Божі, будьте нашими захисниками від усіх ворогів видимих та невидимих, щоб під покровом ваших молитов ми визволялися до кінця життя нашого від усякої біди, зла та небезпеки, і так прославляли велике та гідне поклоніння повновладної Трійці: Отця, і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Читайте, які церковні свята у березні 2020 в Україні.

Також вам буде цікаво дізнатися, коли Великдень у 2020 році.

 

 

Долучайтесь до каналу «Україна» в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями: 
Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk

Telegram – https://t.me/kanalukraina

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь