Онлайн
Культура та мистецтво

126 років від дня народження. 5 фактів про Олександра Довженка

Мало хто знає, що на початку кар'єри Олександр позиціонував себе як художник-карикатурист

10:30, 10 вересня 2020

10 вересня виповниться 126 років з дня появи на світ великого українського режисера і письменника Олександра Довженка (1894-1956). За роки своєї діяльності талановитий режисер зняв безліч картин, які улюблені багатьма українцями і по сей день. Серед них такі фільми як: Арсенал, Іван, Земля, Звенигора і інші. На жаль доля Довженка була досить трагічна. Йому було заборонено жити в Україні, незважаючи на те, що він любив її щиро і від усього серця. Від цього він був дуже нещасний. А останні роки життя Олександр доживав в злиднях.

Сьогодні виповнюється 125 років від дня народження генія кіно — Олександра  Довженка – АрміяInform

5 фактів про Олександра Довженка

Мало хто знає, що на початку кар'єри Олександр позиціонував себе як художник-карикатурист. Ще перебуваючи в Берліні, він розсилав свої малюнки в журнал «Молот», що знаходиться в США. А після повернення до Харкова займався малюванням політичних карикатур для місцевої преси.

Довженко з юних років надихався природою. Одного разу він найняв робітників і засадив пустир, який був на території Київської кіностудії (нині - кіностудія імені О.П.Довженка) фруктовими деревами і декоративними кущами.

Режисер був двічі одружений. Перша дружина була Варвара Крилова, з якою він прожив близько десяти років, як в цивільному, так і в офіційному шлюбі. А другу дружину звали Юлія Солнцева. Вона була актрисою, а згодом стала, як і її чоловік, режисером.

Читай також
До 125-річчя Дня народження Олександра Довженка: яким запам'ятала Україна великого класика

До 125-річчя Дня народження Олександра Довженка: яким запам'ятала Україна великого класика

День народження Ліни Костенко: добірка найцікавіших творів письменниці

День народження Ліни Костенко: добірка найцікавіших творів письменниці

Як і всі талановиті люди, Олександр був дуже критичний до своїх робіт. Йому завжди здавалося, що отриманий результат виходив набагато гірше, ніж він того очікував. Це було болісно для режисера, тому що завжди заважало йому просто насолодитися переглядом своєї картини, не шукаючи в ній вад.

Оскільки Довженко більшу частину життя прожив в Москві, він страшно сумував за коханою Україною. Незадовго до своєї смерті в 1956-му році режисер відправив листа до президії Ради письменників України, в якому відчайдушно просив допомогти йому переїхати в Україну, але відповіді він так і не отримав. Похований Довженко Олександр Петрович на Ново-Дівочому кладовищі в Москві.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь