Як би складно не було в це повірити, те, про що ми з таким захопленням читаємо в книжках чи дивимося на екрані, мало місце в життях і звичайних, і видатних людей.

Ми пропонуємо познайомитися із найграндіознішими історіями кохання, які також роками надихають письменників, художників та режисерів на створення справжніх шедеврів.

Кейт Міддлтон і принц Вільям
Сьогодні ця пара – найпопулярніше подружжя світу. Він – спадкоємець престолу, вона – дочка заможного, але не родовитого бізнесмена.

Їхнє почуття спалахнуло відразу, однак освідчення красуні Кейт довелося чекати довгі 9 років. «Я хотів дати їй шанс відступити до того, як усе зайде надто далеко», - зізнавався Вільям.

Вів'єн Лі та Лоуренс Олів'є
У 30-х роках ХХ століття Вів'єн Лі і Лоуренс Олів'є кинули виклик усій пуританській Англії. Вони вже не приховували свій бурхливий роман, хоч були одружені з іншими. І сувора громадськість несподівано пішла назустріч улюбленцям публіки.

Усе було би добре, якби актриса не ревнувала коханого до усіх його партнерок по сцені. Постійні підозри і тяжка хвороба Вів'єн просто виснажила терпіння Олів'є і весь їхній шлюб.


Майя Плісецька та Родіон Щедрін
У тендітну балерину Майю композитор Родіон Щедрін закохався з першого погляду і проніс це почуття через усе життя. Навіть різниця у віці не стала для них перешкодою.

Злі язики говорили, що таке кохання, як у Майї Плісецької та Родіона Щедріна – це не надовго, бо ж творчі люди разом довго не живуть. Але на заздрість усім, за 57 років шлюбу вони жодного разу не дали приводу говорити про розлади в їхніх стосунках.

Єлизавета І та Олексій Розумовський
Імператриця Єлизавета І мала багато фаворитів, однак справжнє кохання було одне –син простого українського козака Олексій Розумовський. Молодий, веселий балагур-бандурист припав до душі царівні з першого погляду. Єлизавета радилася з ним в усіх справах і називала «другом нелицемірним».

Розповідають, що ще до коронації Єлизавета таємно їздила до матері Олексія – просила благословення на шлюб і цілувала руку простої козачки. А як тільки стала імператрицею, відразу вирішила повінчатися з «другом серця Альошенькою». І хай шлюб був таємним перед людьми, але ж явним перед Богом!

Джон Леннон та Йоко Оно
Після першої зустрічі з екстравагантною Йоко Оно співак Джон Леннон почав отримувати отримував листівки з загадковими наказами «Танцюй», «Дихай», «Дивися на вогонь до світанку». Потім були годинні телефонні дзвінки.

Спершу це його дратувало, пізніше – почало подобатися. А далі він вже не міг і дня прожити без її голосу і без неї самої поруч.
Жорж Санд та Фредерік Шопен
Ніхто не міг навіть припустити, що Жорж Санд і Фредерік Шопен можуть закохатися одне в одного. Надто вже різними вони були – худорлявий і хворобливий юнак з манерами лицаря і рішуча жінка в чоловічому костюмі, з незмінною сигарою в зубах.

Вони так і не стали чоловіком і дружиною. Їхній десятирічний роман приніс обом більше страждань, ніж щастя. І навіть зараз, через майже двісті років, люди згадують історію їхнього кохання.
Елізабет Тейлор та Річард Бартон
Стосунки голлівудської зірки Елізабет Тейлор і британського актора Річарда Бартона називають справжній «романом століття».

Закохані двічі вступали в шлюб і двічі розлучалися, знімалися разом у оскароносних фільмах, гордо позували на червоній доріжці і трощили номери в дорогих готелях в припадку п'яних сварок.