Міжнародний День захисту дітей:
дивовижний світ малюків
В Україні та в усьому світі у перший день червня відзначається День захисту дітей. Мета цього свята – привернути увагу до захисту прав дитини.
Кожні три секунди у світі народжується нова людина. Кожну хвилину в світі народжується близько 255 дітей.

У день, який присвячений дітям, ми підготували для вас добірку цікавої інформації. Вона змушує задуматися про диво життя та дає можливість поглянути на дітей зовсім по-іншому.
Хват крихітної руки новонародженої дитини є настільки сильним, що може підтримувати всю вагу її тіла.

 • У Кореї вік дитини починають рахувати не від народження, а від моменту її зачаття.
 • У тілі новонародженої дитини поміщається приблизно одна чашка крові.
 • У тілі немовляти на 60 кісток більше, ніж в тілі дорослої людини.
 • Перші 4 місяці свого життя дитина не може відчути смак солі. Вчені пов'язують цю затримку з розвитком нирок, які в цьому віці тільки починають сприймати натрій.

При народженні у дітей відсутні колінні чашечки. Вони завершують своє формування тільки до віку 6 місяців.

 • Плач новонародженої дитини, на відміну від будь-якого іншого звуку, викликає емоційний відгук у людському мозку.
 • Немовлята мають в три рази більше смакових рецепторів, ніж дорослі.
 • Новонароджені не можуть плакати в прямому сенсі слова. Звичайно, вони можуть кричати, але майже до трьох тижнів у дітей практично не можуть з'являтися сльози.
 • Мозок дитини може використовувати до 50% від загального отриманого обсягу глюкози, це пояснює, чому немовлята так багато сплять.
 • Новонароджені мають природний рефлекс
  вони вміють плавати протягом перших чотирьох-шести місяців життя. Цей інстинкт згодом зникає, і діти повинні заново вчитися плавати.
З народження і протягом усього життя очі дитини не змінюють свого розміру, тобто на відміну від інших органів вони не ростуть разом з дитиною, а також новонароджені діти не можуть розрізняти синій колір.

Дитина, ймовірно, не буде пам'ятати нічого, що з нею відбувалося до трьох років. Цьому явищу психологи навіть дали назву «амнезія дитинства». Згідно з дослідженнями, діти можуть пам'ятати події, які з ними трапилися навіть у віці одного року, але під час росту вони переважно повністю втрачають спогади про свої перші роки.

Однак дорослі зобов'язані докласти всіх можливих зусиль, щоб у дітей було дійсно щасливе дитинство.