Безвіз-2017: Як і куди поїхати цього літа
З 11 червня українці можуть подорожувати у Європу без віз. Ми розібралися, що треба зробити, аби без проблем перетнути кордон і насолодитися зручною та економною поїздкою!

Власне, безвізовий режим означає, що українці можуть їздити у Європу без оформлення спеціальних віз. Для цього охочим перетнути кордон обов'язково потрібно мати при собі біометричний закордонний паспорт. Зверніть увагу: ваш паспорт біометричний, якщо на ньому є спеціальна позначка, як на малюнку зліва.

Власникам звичайних закордонних паспортів, як і раніше, потрібно буде оформлювати візи.
Безвізовий режим дозволяє громадянам України перебувати на території країн ЄС не більше 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду. Розрахувати свій термін майбутнього перебування у Європі можна тут.

Загалом українці отримають право їздити без віз до 30 країн Європи: 22 країн Європейського союзу, які входять до Шенгенської зони, 4 держав у складі ЄС, які входять до Шенгенської зони, але ще не зняли контроль на своїх внутрішніх кордонах — Болгарія, Кіпр, Румунія та Хорватія, та 4 держав, які не входять до ЄС, але є учасницями Шенгенської угоди — Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

Дві держави у складі ЄС — Велика Британія та Ірландія — провадять власну міграційну політику, тому для їхнього відвідування громадянам України, як і раніше, потрібно оформлювати візи.


Безвізовий режим дає право на відвідування культурних та спортивних заходів, журналістські подорожі, короткострокове навчання та обмін досвідом, поїздки на лікування тощо.

Водночас, безвізовий режим не дає права на роботу в країнах ЄС, у тому числі, короткострокову.


Жителі Грузії, в якій безвіз запрацював у березні, вже відчули на собі усі переваги поїздок виключно за паспортами. Судячи з цифр, за неповні три місяці в Європу не пустили без віз буквально кілька десятків грузинів. Це на порядок меньше, ніж було отримано відмов на стадії оформлення візи.

Наскільки швидко і де можна оформити закордонний біометричний паспорт — ще одне нагальне питання для багатьох українців. Про черги до відповідних державних органів уже ходять легенди.

Як насправді відбувається процес видачі нових закордонних паспортів — дивіться у відео.Вимушені переселенці теж зможуть скористатися безвізом.

Біометричні паспорти видаватимуть на підставі довідки для внутрішньо переміщених осіб.
З огляду на старт безвізового режиму для українців ЄС відкрив спеціальний сайт «Мандруй відповідально».
На цьому сайті є спеціальна карта з точними даними, скільки євро на добу вимагає мати при собі кожна країна, якою ви можете скористатися нижче.

«Укрзалізниця» теж готова до безвізу!

Вже майже півроку активно курсує швидкісний поїзд «Київ-Львів-Перемишль». Крім того, міністр інфраструктури Володимир Омелян пообіцяв до кінця 2017 року запустити кілька нових поїздів у Польщу, Угорщину і Словаччину, а начальник УЗ Войцех Балчун заявив про намір запустити потяги сполученням з Польщею, Австрією і Болгарією.
Якщо ж ви не хочете трястися в поїзді, то можете скористатися літаком! Адже в останні два роки кількість лоукостів з України до європейських міст значно зросла. А зі стартом безвізу така тенденція лише посилиться.Журналісти дізналися, наскільки легко перетнути кордон на машині.

Усі деталі — дивіться у відео.
Як українці з безвізом перетинають кордон
Нижче ми зібрали рейтинг країн Європи, подорож до яких обійдеться вам найдешевше!
Скільки треба грошей, щоб провести вихідні в ЄС
В яку суму можна вкластися при поїздці у Польщу


Але куди б ви не поїхали і де б не зупинилися, пам'ятайте одну важливу істину: правила безвізового режиму можуть діяти лише для законослухняних громадян.

А тим, хто в чужій країні порушує закон, в жодному разі не варто розраховувати, що статус іноземця хоч якось пом'якшить їхню відповідальність.

Пам'ятайте, що головна ідея безвізу – полегшити подорожі з діловою або туристичною метою. Тому насолоджуйтеся життям, відпочивайте чи займайтеся туризмом, відвідуйте концерти чи футбольні матчі, зупиняйтеся у дешевих хостелах чи вишуканих готелях.

Спілкуйтеся та повертайтеся додому, щоб будувати справді європейську державу у себе, в Україні!

Проект створено на основі даних сайту «Відкрий Європу»